Czym jest zdolność kredytowa i jakie ma znaczenie?


a

W życiu każdego człowieka nadchodzi taki moment, w którym stajemy przed wyborem zaciągnięcia kredytu lub poczekania na „lepszy moment” aby kupić przedmiot naszego pożądania za własne pieniądze, bez zobowiązań. Obie możliwości mają swoje dobre i złe strony. Gdy jednak w grę wchodzi pierwsza opcja, zaczynamy się zastanawiać, czy i jak duży kredyt możemy uzyskać. Wieczne pytania i związany z tym stres na pewno nie sprzyjają dobremu samopoczuciu i możliwości cieszenia się z usługi, czy przedmiotu który chcemy nabyć. Jak więc dobrze oszacować swoje możliwości kredytowe?

Zdolność kredytowa to podstawowa informacja jaką bank, w którym będziemy się starać o kredyt, będzie chciał od nas uzyskać. Czym jest zdolność kredytowa? To różnica między wszelkimi dochodami wnoszonymi przez członków rodziny, a wydatkami związanymi z utrzymaniem mieszkania, samochodu oraz rodziny. Aby pożyczyć pieniądze i nie martwić się o spłatę kredytu musimy sumiennie wyliczyć naszą zdolność kredytową. Ta skrupulatność jest bardzo ważnym elementem, gdyż przy zatajeniu kilku istotnych wydatków możemy otrzymać kredyt, ale nie być w stanie go spłacić.

W Internecie bez problemu znajdziemy strony, które pomogą nam w wyliczeniu zdolności kredytowej. Jeśli wynik naszych obliczeń będzie dodatni możemy rozpocząć poszukiwania najdogodniejszej dla nas oferty. Każdy kredytodawca stosuje jednak inną formułę wyliczania naszej zdolności kredytowej. W związku z tym brak zdolności kredytowej u jednego usługodawcy nie jest jednoznaczny z brakiem szans na uzyskanie kredytu w innych bankach. Warto jednak wiedzieć, że samo udowodnienie zdolności kredytowej nie daje nam stuprocentowej pewności na otrzymanie kredytu. Jest to jedynie informacja dzięki której możemy oszacować wysokość kredytu oraz czas trwania umowy.

Ale to nie wszystko! Wydawałoby się, że tyle osób wokół nas ma „jakiś kredyt”, a jednak uzyskanie go nie jest tak proste. Czego jeszcze oprócz zdolności kredytowej potrzebujemy? Otóż nie. Bank będzie nas jeszcze analizował pod względem wiarygodności kredytowej oraz wykona analizę scoringową. Sama zdolność kredytowa nie jest wystarczająca, ponieważ kredytodawca musi mieć pewność, że będziemy sumiennie spłacać pożyczone pieniądze. Na tym etapie analizie będzie podlegał nasz wiek, wykształcenie, stan rodziny, rodzaj wykonywanej pracy oraz ryzyko jej utraty oraz informacje z Banku Informacji Kredytowej i Banku Informacji Gospodarczej. W przypadku uzyskania pozytywnego wyniku, bank zastosuje analizę scoringową, aby za pomocą przydzielonych nam punktów określić naszą wiarygodność. I już! Możemy teraz cieszyć się kredytem, lub dobremj jakie dzięki niemu kupiliśmy.

Podsumowując, aby dobrze oszacować swoje możliwości kredytowe, należy rzetelnie ocenić swoją zdolność kredytową.

Ma to ogromny wpływ na wynik kolejnych analiz przeprowadzanych przez wybranego kredytodawcę. Zdecydowanie pomogą nam w tym liczne strony internetowe dzięki którym, w łatwy sposób, będziemy mogli oszacować swoją zdolność kredytową. Taka informacja pomoże nam zorientować się jakie mamy możliwości i czy powinniśmy podjąć jakieś inne działania, które pomogą nam w uzyskaniu pożądanego kredytu. Trzeba jednak pamiętać, że program pozostanie tylko programem i tylko my możemy zadecydować które z naszych wydatków i dochodów zostaną wzięte pod uwagę.
Najnowsze artykuły:a

Kredyt czy Leasing? Czyli jak rozsądnie sfinansować kredyt auta

a

Kredyt w złotówkach czy w innej walucie?

a

Czym kierować się przy wyborze ubezpieczenia OC/AC?
Z nami jesteś na bieżąco
z najlepszymi instrumentami finansowmymi
na rynku.

Podajemy prawdziwe, zawsze aktualne
i najlepsze dane dotyczące
kredytów, lokat,
kont bankowych
oraz wszelkiego rodzaju
produktów finansowych.

Dzięki www.bankeria.pl
podejmiesz najkorzystniejszą
decyzję
dotyczące instrumentów finansowych,
które są Tobie niezbędne.

www.bankeria.pl konsultant kredytowy

Jeśli chciałbyś porozmawiać o szybkim kredycie..


Zapytaj
konsultanta