Czym kierować się przy wyborze ubezpieczenia OC/AC?


a

Ubezpieczenie OC należy do ubezpieczeń obowiązkowych. Służy do ochrony poszkodowanych, ale jest także zabezpieczeniem dla kierowcy. Przy wyborze ubezpieczenia OC nie należy kierować się tylko ceną.


 

Powinniśmy przed dokonaniem wyboru zapoznać się z opiniami innych klientów. Warto przyjrzeć się szczególnie praktyce ubezpieczyciela w stosunku z osobami poszkodowanymi. Warto skorzystać z kalkulatora ubezpieczeń OC, który pomoże wybrać najtańsze i najlepsze ubezpieczenie dla konkretnego kierowcy. Należy przyjrzeć się wszystkim dostępnym na ryku ofertom. Jest ich naprawdę wiele.

Wybierając ubezpieczenie AC należy przede wszystkim zwrócić uwagę na jego zakres oraz na to, jakie kraje ono obejmuje. Wszystkie te informacje powinny znajdować się w OWU (Ogólne Warunki Ubezpieczenia). Błędem jest wybór najtańszego ubezpieczenia, które ma sporo ograniczeń. Ważny jest też katalog zdarzeń, których polisa nie obejmuje (tzw. wyłączenia). Suma ubezpieczenia, wysokość udziału własnego – na to też zwróćmy uwagę. Sposób, w jaki rozliczane są szkody może być wolniejszy lub szybszy, solidny lub nieco mniej.

Ocena wartości pojazdu ma decydujący wpływ na wysokość sumy ubezpieczenia AC. Powinno się zapoznać z opiniami o ubezpieczycielu – jak w praktyce realizuje swoje założenia. Zwróćmy uwagę na wypłacalność ubezpieczyciela, ponieważ gdyby zdarzyło się, że zbankrutuje, nie mamy gwarancji na wypłacenie przysługującego nam ubezpieczenia. W internecie można znaleźć porównywarkę ubezpieczeń, która ułatwia wyszukanie najlepiej odpowiadających nam ofert. Warto także osobiście przeprowadzić rozmowę z agentem lub doradcą ubezpieczeniowym. Mamy wtedy możliwość uzyskania odpowiedzi na nurtujące nas pytania.
Najnowsze artykuły:a

Kredyt czy Leasing? Czyli jak rozsądnie sfinansować kredyt auta

a

Kredyt w złotówkach czy w innej walucie?

a

Czym jest zdolność kredytowa i jakie ma znaczenie?
Z nami jesteś na bieżąco
z najlepszymi instrumentami finansowmymi
na rynku.

Podajemy prawdziwe, zawsze aktualne
i najlepsze dane dotyczące
kredytów, lokat,
kont bankowych
oraz wszelkiego rodzaju
produktów finansowych.

Dzięki www.bankeria.pl
podejmiesz najkorzystniejszą
decyzję
dotyczące instrumentów finansowych,
które są Tobie niezbędne.

www.bankeria.pl konsultant kredytowy

Jeśli chciałbyś porozmawiać o szybkim kredycie..


Zapytaj
konsultanta